تامین ارز,تامین مواد اولیه

معاونت بازرگانی پاکسان هدف اصلی پاکسان را حفظ تداوم تولید میداند

1399/07/27 13:09:31
13

معاونت بازرگانی پاکسان: هدف اصلی پاکسان، حفظ تداوم تولید می باشد.

 

شرکت پاکسان با بیش از 60 سال سابقه، یکی از باتجربه ترین و قدرتمندترین شرکت های ایرانی فعال در حوزه تولید مواد شوینده می باشد. این شرکت فعالیت خود را بدون توقف در شرایط مختلف اقتصادی و با وجود مشکلات متعددی از جمله نوسانات ارزی، کمبود مواد اولیه و ... ادامه داده است. دلایلی همچون امکان تهیه مواد اولیه و داشتن ارز مناسب برای تامین کلیه مواد و تجهیزات مورد نیاز به واحد بازرگانی پاکسان کمک نموده اند تا بتواند برنامه ریزی دقیقی برای تداوم فعالیت های این مجموعه داشته باشد.

پایگاه خبری پاکسان نیوز، طی مصاحبه ای با مهرداد زمانی، معاون بازرگانی پاکسان، به بررسی بیشتر این موضوع و راهکارهای تهیه ارز مورد نیاز این مجموعه پرداخته است.

مهم ترین اقدامات اخیر واحد بازرگانی مجموعه پاکسان چه بوده است؟

تامین مواد اولیه شرکت بزرگ و خوشنامی همچون پاکسان، به راهکارها و اتخاذ تصمیمات خاصی نیازمند است. هدف اصلی مجموعه پاکسان، حفظ تداوم تولید و جلوگیری از توقف خط تولید می باشد. این امر مهم، توجه و تلاشی همه جانبه می طلبد.

همکاران ما در واحد بازرگانی پاکسان پس از دو ماه تلاش موفق شده اند تا میزان قابل توجهی از ارز مورد نیاز این مجموعه را از بانک مرکزی دریافت نمایند. مجموع مبالغ جذب شده در حدود 5 میلیون دلار بوده و می تواند بخش بزرگی از نیاز این مجموعه برای خرید مواد اولیه را مرتفع سازد.

علاوه بر این، در چند روز اخیر با اجرای اقدامات جهادی در راستای تامین مواد اولیه، حدود سه هزار تن مواد اولیه مورد نیاز موجود در انبار گمرک، مجوز خروج دریافت نموده و به زودی به انبارهای پاکسان تحویل داده خواهد شد.

گسترش تحریم ها مشکلات متعددی برای بسیاری از شرکت ها ایجاد نموده است. آیا شرکت پاکسان نیز با چنین چالش هایی در تولید رو به رو شده است؟

پاکسان نیز همانند سایر شرکت های ایرانی فعال در حوزه تولید، با چنین مشکلاتی رو به رو شده است. این مجموعه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود با چالش هایی مواجه شده است. با این حال، تلاش شبانه روزی همکاران ما برای تامین نیازهای شرکت و رساندن تولیدات این مجموعه به دست مصرف کنندگان، مانع از توقف فعالیت این مجموعه شده است. در نتیجه ی این تلاش ها، حدود 12 هزار تن مواد اولیه دیگر در شهریور ماه سال جاری به انبار شرکت تحویل داده شده است. این موضوع، آسودگی خاطر ما را بابت تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت برای تولید، برای مدت زمان مشخصی به دنبال داشته است.

شرکت پاکسان برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود از چه برنامه ای پیروی می کند؟ مواد اولیه مصرفی این شرکت برای تولید عمدتا از میان محصولات وارداتی تامین می شود یا با تولیدکنندگان داخلی همکاری دارید؟

واحد بازرگانی شرکت پاکسان برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود، استفاده از تولیدات داخلی را در اولویت برنامه های این مجموعه قرار داده است. با بهبود کیفیت مواد اولیه مورد نیاز در این صنعت که توسط تولیدکنندگان ایرانی عرضه می شوند، بخش بزرگی از مواد اولیه پاکسان از این طریق تامین شده و نیاز این مجموعه به واردات این مواد، کاهش یافته است. با این حال، برخی از این مواد اولیه مورد نیاز همچنان نمونه تولید شده داخلی نداشته و ما ناگزیر به واردات آن ها هستیم. این امر علاوه بر تقویت و بهبود فعالیت های این صنعت، از خروج ارز از کشور جلوگیری نموده و موجب بهبود چرخه اقتصادی می شود. علاوه بر این، تهیه مواد اولیه به این روش برای ما نیز به مراتب ساده تر می باشد.

مشکلات ناشی از تغییرات قیمت ارز برای صنایع شوینده چه بوده است؟

افزایش تقریبا صد در صدی قیمت ارز از ابتدای سال جاری تا کنون، روی تمامی صنایع تاثیرگذار بوده است. صنعت تولید مواد شوینده نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود با چالش هایی رو به رو بوده است. با وجود تمام مشکلات موجود بر سر راه، مدیر عامل محترم شرکت پاکسان، جناب آقای بقائی، تدابیر و تصمیماتی اتخاذ نمودند که کنترل فرایند خریدها و تاثیرات ناشی از افزایش قیمت ارز را به دنبال داشته است. در نتیجه ی این اقدامات، تاثیر این تغییرات بر خرید برخی اقلام تنها حدود 50 درصد بوده است.

افزايش قيمت ارز چه تاثيری بر توليد محصولات پاكسان داشته است؟

افزایش قیمت ارز، مستقیما روی قیمت مواد اولیه تاثیرگذار بوده و افزایش هزینه تمام شده کالا را به دنبال داشته است. این موضوع، به طور طبیعی تمامی صنایع و اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. در هر صورت، مسئولین و سازمان های ذی ربط باید برای رفع این مسائل چاره ای بیاندیشند تا تولیدکنندگان و فعالان صنایع مختلف بتوانند به فعالیت خود در عرصه تولید ادامه دهند. 

رويكرد پاكسان برای مقابله با افزايش قيمت ارز چيست؟

سیاست های درست این شرکت، اتخاذ تصمیمات مناسب و به کارگیری راهکارهای اصولی، موجب شده است تا پاکسان برای تهیه مواد اولیه و ارز مورد نیاز خود با مشکلات کمتری مواجه شده و علی رغم وجود مشکلات متعدد اقتصادی، ارتباط کارامدی با بانک مرکزی داشته باشد. برقراری این ارتباط در کنار صادرات تولیدات پاکسان به سایر کشورها توانسته است تا ارز مورد نیاز این مجموعه را تامین نماید.

در پایان...

در پایان، از مدیر عامل محترم شرکت پاکسان به طور ویژه تشکر می کنم که حمایت و اعتماد ایشان، زمینه ساز عبور این مجموعه از مشکلات بوده است. همچنین تلاش همکاران ما در واحد تامین و تدارکات، تیمی منسجم و توانمند تشکیل داده است که با ارائه یک کار تیمی قوی و قابل قبول در کنار رعایت ارزش های سازمانی، موفق به عبور از این مسیر پر پیچ و خم شده اند.


#

#
مدیر سایت
#
ایمان 1399/05/27 14:35:39

ُسلام، خیلی مقاله خوبی بود. اگه میشه بازم بیشتر دراین مورد بنویسید

امین 1399/08/10 16:31:42

آیا مواد شوینده پاکسان پوست را خشک میکنند؟

فروش مطلوب محصولات پاكسان در آبان ماه
شركت پاكسان رشد چشمگیر فروش محصولات خود را در آبان ماه سال جاری تجربه كرد.
مشاهده
ضمانت حداقل نرخ بازدهی برای سهام برخی شرکت های تابعه
شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی برای انتشار اوراق اختیار فروش تبعی روی سهام برخی از شرکت های تابعه برنامه‌ریزی نموده است.
مشاهده
معارفه ریاست هیئت مدیره هلدینگ مدیریت شوینده بهشهر
با تصویب هیئت مدیره هلدینگ مدیریت صنعت شوینده و طی حکمی از جانب مدیرعامل گروه توسعه صنایع بهشهر، بهزاد یعقوبی به سمت ریاست هیئت مدیره این شرکت منصوب ش
مشاهده
پیشنهاد افزایش سرمایه پاکسان روی كدال
گزارش پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت پاکسان ارائه شده است.
مشاهده
افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی فروش «شپاکسا»
فروش شرکت پاکسان در مهرماه سال جاری نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش 108 درصدی داشته است.
مشاهده
خودباوری، رمز پیشرفت و استقلال پاکسان در تحقق جهش تولید
سیستم کاتر خط تولید صابون رختشویی پاکسان راه اندازی شد.
مشاهده