8 شرکت‌ صادرکننده ممتاز کشور معرفی شدند

1399/10/23 17:04:49
13

8 شرکت‌ صادرکننده ممتاز کشور معرفی شدند

 

بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، مورخ 22 دی ماه سال جاری در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

در این مراسم از شرکت های برتر صادراتی کشور در دو بخش ممتاز و نمونه صادراتی تقدیر به عمل آمد. 

در سامانه انتخاب صادرکنندگان نمونه ۸۲۲ شرکت ثبت نام نمودند که در این بین ۳۸۰ متقاضی جزو واجدین شرایط شناخته شدند. در پایان از 56 صادرکننده برتر با اهدای تندیس و لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد.

منتخبان به تفکیک، 10 شرکت در حوزه صادرات صنایع غذایی، 7 شرکت در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی و 39 شرکت در حوزه صادرات محصولات صنعتی و معدنی هستند که 48 شرکت حائز دریافت تندیس صادرکننده نمونه ملی شدند و 8 شرکت با توجه به اقدامات صادراتی و موفقیت در بازارهای منطقه و جهانی، تندیس صادرکننده ممتاز ملی را دریافت کردند. 

8 شرکت ممتاز صادراتی کشور در گروه های مختلف تولیدی و صنعتی شامل شرکت پاکسان، شکوه بناب، شرکت نفت سپاهان، شرکت برفاب، صنایع شیر ایران، صنایع کاشی سرامیک سینا، شرکت تولید مواد اولیه داروپخش عماد هستند که حسن بقائی، مدیر عامل پاکسان، به عنوان اولین نفر از مجموعه مدیران عامل این شرکت ها تندیس زرین این دوره از مراسم را از دستان اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، دریافت کرد و برگ زرین دیگری به ویترین افتخارات این مجموعه افزود.

بی شک موفق بودن در صنعت و تولید در این برهه حساس کار ساده و آسانی نیست و امکانات، توانمندی و تدبیر همه جانبه ای را می طلبد که با بهره گیری از آن ها بتوان با مدیریتی جهادی به عنوان اولین صادرکننده ممتاز سال 1399 معرفی شد.

شرکت هایی که به تندیس زرین صادراتی کشور دست پیدا کردند قطعا توانسته اند در تحقق برنامه های کلان صادراتی کشور و ارز آوری عملکردی موفق داشته و با بهره گیری از همه ظرفیت های صادراتی خود، راه بازارهای جهانی را در پیش بگیرند. این اتفاق در سالی رخ داده که کشور در ظالمانه ترین دوران تحریمی خود به سر می برد و وضعیت جدید جهانی و تغییرات به وجود آمده در دوران شیوع کرونا نیز تاثیرات منفی بسیاری بر بازارهای جهانی داشته است.

صادرکنندگان به نوعی سربازان جبهه جنگ اقتصادی کشور هستند و بدون شک کمتر کسی مطلع است که این شرکت ها در شرایط فعلی که کشور با مشکلات ریز و درشت اقتصادی دست به گریبان است، برای تداوم تولید و فراهم آوردن ارز چه فداکاری های شایان توجهی می ‌نمایند. شایسته است که در این شرایط وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی با ایجاد سهولت و طرح های حمایتی به اقدامات این شرکت ها رونق و شتاب بیشتری ببخشند.

 

به نقل از «پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز»


#

#
مدیر سایت
خط قرمز صنعت شوینده عدول از عشق به خط تولید است
به منظور تعامل و هم افزایی میان هلدینگ مدیریت صنعت شوینده و شرکت پاکسان جلسه‌ای با حضور امیر علی نعمت الهی، مدیر عامل و معاونین این هلدینگ و حسن بقائی
مشاهده
پاکسان سبک زندگی جامعه را عوض کرده است
شرکت پاکسان برای سومین سال میزبان تیم کارشناسان ارزیاب جشنواره ملی صنعت سلامت محور بود.
مشاهده
پاکسان تنها صادرکننده ممتاز در صنعت شوینده کشور
در بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، تندیس زرین این رویداد به شرکت پاکسان به عنوان صادرکننده ممتاز تعلق گرفت.
مشاهده
موفقیت حاصل زنجیره ای از تلاش هاست
با توجه به خاتمه سال مالی شرکت پاکسان، جلسه تقدیر از زحمات کارکنان این مجموعه برگزار شد.
مشاهده
گروه توسعه صنایع بهشهر پنجاه ساله شد
مجید محسنی مجد، مدیر عامل شرکت توسعه صنایع بهشهر، با پیامی سالگرد تاسیس این شرکت را تبریک گفت.
مشاهده
اندیشه‌های سردار سلیمانی را در سنگر تولید دنبال می کنیم
برای جلوگیری از تلاش دشمن برای ضربه زدن به اقتدار ایران اسلامی از راه مسائل اقتصادی، ما باید اقتصادی قوی بسازیم که نظام ما را در قبال این تکان‌ها استو
مشاهده